Jak to się zaczęło…

Nasze dzieci rodziły się w atmosferze oczekiwania i miłości. Patrzyły na nas swym zainteresowanym wzrokiem i ciągle próbowały jak najwięcej dowiedzieć się o otaczającym je świecie. To przecudowne, móc codziennie zainteresowanym na nowo, razem z dzieckiem, odkrywać świat.

Wraz z coraz większą niezależnością, pojawiały się też pierwsze niebezpieczeństwa i pierwsze przygody. Bardzo szybko dowiedzieliśmy się się, że nad dzieckiem trzeba czuwać praktycznie cały czas, aby w w całości dotrwało do starszego wieku. ;).

Stanęliśmy dość szybko przed problemem ochrony stóp naszych małych odkrywców przed urazami, dlatego szukaliśmy różnych  sposobów, aby jak najlepiej, najwygodniej i zdrowo pomóc im w stawianiu pierwszych kroków.

Na początku wybraliśmy skarpety z gumowymi podeszwami, ale szybko okazało się, że stopy dzieci bardzo się pocą w czasie intensywnej zabawy i po chwili skarpeta może i dobrze się trzyma podłoża, ale stopa w skarpecie już nie.

Potem przyszła pora na kapcie z utwardzoną podeszwą. Na szczęście znajoma fizjoterapeutka szybko nas wyleczyła z takiego rozwiązania. Przy okazji nauczyła, czego potrzebuje stopa aby prawidłowo się rozwijać.

Wymagania są dość proste: kapcie dla dzieci muszą być skórzane, z naturalnej skóry, podeszwą antypoślizgową dobrze leżeć na stopach. Aspekt estetyczny też byłby mile widziany.

Po poszukiwaniach udało nam się znaleźć ideał spełniający wszystkie powyższe wymagania i tak zrodziła się współpraca pomiędzy nami, a producentem paputków, która trwa po dziś dzień.

Owocem tej współpracy jest właśnie ten serwis, na którym znajdziesz strawę i duchową i materialną. Informacje o płaskostopiu, pełną ofertę paputków marki Paputki.pl. Dodatkowo  rodzaje paputków, które są dostępne i dużo wiedzy praktycznej, pomagającej rodzicom, takim jak my znaleźć  najprostszą drogę do zdrowego , a przez to szczęśliwego rozwoju Twojego dziecka.