Frequently Asked Questions

Oczywiście! Istnieje możliwość złożenia zamówienia przez telefon (nr 534 022 020) i w tym momencie płatność odbywa się za pobraniem. Więcej szczegółów odnośnie płatności do wysyłki na stronie "Koszty wysyłki".
Serwis Przelewy24 używamy, aby przyspieszyć otrzymywanie płatności od naszych klientów poprzez Blik, płatności online dostępnych w bankach w Polsce. Dzięki temu informacja o przelewie dociera do nas prawie natychmiast po zakończeniu płatności przez klienta. Oczywiście, nadal udostępniamy możliwość płatności przelewem bezpośrednio na nasze konto (mBank).
Gumka jest wszyta do Paputków w sposób ułatwiający zwężenie lub związanie małego supełka. Jeśli z jakiegoś powodu okaże się, że gumka nie współpracuje z kapciem skórzanym, pozostaje odesłanie nam wadliwej pary. Tu znajdziesz "Rozpatrywanie reklamacji"
Jeśli na nogach Twojego dziecka pozostają istotne ślady po noszeniu Paputków masz dwie opcje: Wysłać je do na w celu wymiany na nowe. Więcej informacji na tej stronie i w Regulaminie lub możesz wymienić gumkę samodzielnie, co nie spowoduje utraty gwarancji, czy rękojmi.
Płatności kartą są obsługiwane w naszym sklepie poprzez serwis PayPal.com, w którym po zalogowaniu otrzymasz możliwość płatności kartą.
Aby poprawnie wyznaczyć rozmiar buta dla dziecka, potrzebujesz:
  • najpierw ustalić rzeczywistą długość stopy dziecka: Na podłodze połóż kartkę papieru i postaw na niej dziecko tak, aby tylna część stopy dziecka była zrównana z krawędzią karki. Następnie zaznacz najdalej wysunięty palec stopy. Teraz zmierz linijką wymiar.
 
  • dobrać na podstawie zmierzonej długości rozmiar paputków Aby Twoje dziecko dobrze wyglądało w paputkach, jak również, aby paputki nie uległy niepotrzebnemu uszkodzeniu, rozmiar tych skórzanych kapci powinien być o 0,5 d0 1 cm większy od zmierzonego rozmiaru stopy dziecka. Na stronie z rozmiarami paputków znajdziesz wszystkie dostępne rozmiary paputków i odpowiadające im długości wkładki wewnętrznej. W razie problemów z ustaleniem rozmiaru skontaktuj się z nami.
Paputki produkowane są obecnie w 7 rozmiarach, od XS do 3XL. Każdy rozmiar jest dedykowany dla przybliżonego zakresu wiekowego.  
Zakres wiekowy Rozmiar Rozmiar EU Długość wkładki wewn.
0 - 6 miesięcy XS 18/19 11,5 cm
6 - 12 miesięcy S 19/20 12,5 cm
12 - 18 miesięcy M 21/22 13,8 cm
18 - 24 miesięcy L 23/24 15 cm
2 - 3 lata XL 24/25 16 cm
4 - 5 lat 2XL 26/27 17 cm
6 - 7 lat 3XL 28/29/20 19 cm
  Skórzane kapcie dla dzieci, czyli Paputki, nie mają rozmiarówki standardowej. Radzimy jedynie sugerować się powyższymi długościami. Zdarzały się nawet sytuacje, że 10-cio miesięczny maluch nosi rozmiar M, jak i dwulatek. Sprawdzenie aktualnego rozmiaru stopy dziecka jest jedynym miarodajnym sposobem znalezienia właściwej opcji. Na stronie "Jak zmierzyć długość stopy dziecka", znajdziesz opis, jak prawidłowo wyznaczyć rozmiar stopy dziecka.
Aby mieć pewność, że przesyłka nie została już wydana dostawcy, prosimy w takim przypadku o kontakt, w celu potwierdzenia, że jest jeszcze do czego dołożyć dodatkowe pary. Jeśli przesyłka nie została jeszcze nadana to: najprościej jest dokonać kolejnego zakupu na dodatkowe pary i wybranie opcji "Odbiór osobisty". I rozumiemy o co chodzi :-).
W przypadku stwierdzenia wady, prosimy o kontakt e-mailowy, wyślemy dokładną instrukcję dotyczącą procedury reklamacyjnej.  
Czasami nasi klienci przelewają pieniądze przez Bank Pocztowy. W większości przypadków, przelew dociera następnego dnia i jest traktowany jak każdy inny typ przelewu.