Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko miało zdrowe stopy

Poniżej znajduje się dokładny przepis, jak zadbać o zdrowy rozwój stóp Twojego dziecka.

Krok-po-Kroku

Drogi Rodzicu,

jeśli zależy Ci na prawidłowym rozwoju Twojego dziecka, aby mogło bezpiecznie chodzić i biegać, przy okazji nie gubiąc kapci, to właśnie trafiłeś na stronę, na której znajduje się najbardziej ekscytująca wiadomość, jaką kiedykolwiek przeczytałeś.

O co w tym wszystkim chodzi:

Poniżej znajdziesz krótkie równanie, które jak zobaczysz poniżej, odpowiada w ogromnym stopniu za zdrowie Twojego dziecka, w najbardziej wrażliwym momencie życia.

To proste równanie jest całkowicie odpowiedzialne za to, jak rozwija się Twoje dziecko i czy osiągnie w życiu szczęście, które w prostej linii zależne jest od zdrowia.

To proste równanie to:

ZDROWE STOPY = PRAWIDŁOWA POSTAWA + ZDROWE CIAŁO!

Paputki.pl - zdrowe stopy

Pomyśl o tym w ten sposób:

Człowiek rozwija się prawidłowo, tylko kiedy ma sprzyjające warunki do rozwoju.

Ciało, które jest ograniczane, nie rozwija się prawidłowo i dochodzi do zniekształceń.

Wszyscy wiedzą, że:

zdrowa stopa, jest podstawą, na której spoczywa całe ciało i tylko mając zdrowe stopy reszta może się prawidłowo rozwijać.

Rozmawiając z fizjoterapeutami, zajmującymi się prawidłowym rozwojem dzieci, ustaliliśmy, że najważniejsze do rozwoju stóp jest ich ćwiczenie i rozwijanie mięśni stopy. Dawanie wyzwań stopom. Jeśli usztywnię stopę butami korekcyjnymi, stopa nie będzie pracowała, tym samym będzie leniwie siedziała w gorsecie ze sztywnego bucika. Wyobraź sobie jak zachowuje się kończyna, która przez jakiś czas znajdowała się w gipsie, po złamaniu. Po zdjęciu gipsu, właściciel czuje się słaby i dopiero po jakimś czasie odzyskuje pełnię sił, ćwicząc i wymagając od swojej kończyny. To samo dzieje się ze stopami małych dzieci, zamkniętymi w sztywne ramy obuwia korekcyjnego. Niektóre są mocno rozwinięte, inne bardzo luźne. Tylko ćwicząc je i dając im wyzwania, możliwe jest osiągnięcie prawidłowego ułożenia wszystkich kości i mięśnie.

Czy wiesz że: Każda stopa człowieka składa się aż z 26 kości!

[quote]Pominięcie w procesie poruszania się rąk sprawiło, że funkcję podporową i lokomocyjną w całości przejęły kończyny dolne. Właśnie ze względu na niezwykle istotne funkcje, które pełnią stopy charakteryzują się bardzo skomplikowaną budową.

 cyt. z Trener.pl

Jak pisze znany polski fizjoterapeta Paweł Zawitkowski:

[quote]Stopa to podstawowy element amortyzacji całego ciała, ale najważniejszym jej zadaniem jest przenoszenie jego ciężaru i reakcje równoważne. Gdyby nie niesamowite właściwości kontrolowania równowagi całego ciała, ciągle byśmy się potykali. Tak zresztą jest często, kiedy małym dzieciom zakładamy sztywne, wysokie buty…
Przyzwyczailiśmy się do filozofii ochraniania dziecka i uczenia go tego, czego i tak samo się nauczy. Zapominamy, że podstawowym “nauczycielem” pełzania, czworakowania, chodzenia i skakania jest – nie kto inny, tylko – plan genetyczny każdego człowieka. Czy tego chcemy, czy nie, dziecko i tak nauczy się chodzić. My możemy tylko mu w tym przeszkadzać, np. modyfikując jego doświadczenia od podłoża w trakcie pierwszych kilkunastu miesięcy, kiedy uczy się chodzić i skakać… A jak? Zakładając sztywne, wysokie, “zdrowe” buty.
But nie ukształtuje stopy. Stopę kształtują jej własne mięśnie i doświadczenia przenoszenia ciężaru ciała, ocierania, chodzenia, skakania. Im częściej i więcej będziemy pozwalali małym stópkom chodzić na bosaka, po różnym podłożu (drewno, cegła, trawa, piasek, beton, asfalt – cokolwiek na co bezpiecznie wejdzie dziecko…), tym lepsza będzie sprawność stopy i całego ciała dziecka. Im więcej sztywnych butów – tym więcej problemów ze stopami i całym ciałem, nie mówiąc już o braku komfortu i zadowolenia małego człowieka.

Paweł Zawitkowski
fizjoterapeuta

Istnieje nawet specjalny dział medycyny naturalnej, zajmujący się wpływem stymulacji stóp na ciało całego człowieka, czyli Refleksoterapia.

Czy wiesz że:

[quote]Refleksoterapia to terapia polegająca na uciskaniu odpowiednich punktów znajdujących się na stopach, zwanych refleksami. Według zwolenników tej metody każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny bądź część ciała. Według osób zajmujących się tą metodą poprzez uciskanie tych miejsc za pomocą kciuka i palców, poprawia się krążenie i stymuluje układ nerwowy, w celu uregulowania zaburzonych funkcji organizmu. Refleksolodzy twierdzą, że wspomaga się w ten sposób naturalny proces samoleczenia.

za Wikipedią

Widząc po czym czasami dzieci chodzą, dochodzimy do wniosku, że chodzenie na boso to naturalna refleksoterapia dla dzieci, nieprawdaż?

Czy teraz rozumiesz, jak ważne jest samo-uciskanie stóp przez dziecko.

To wszystko składa się na proste przesłanie: prawidłowy rozwój stopy jest podstawą rozwoju każdego człowieka.

Wyobraź sobie Twój wewnętrzny spokój, kiedy wiesz, że Twoje dziecko rozwija się prawidłowo

i robi to tak po prostu.

Ale nie dzieje się to z dnia na dzień. Aby proces odbywał się prawidłowo powinien się rozpocząć od chwili, kiedy Twoje dziecko zacznie chodzić o własnych siłach i jego stopy zaczną podejmować wyzwania przenoszenia ciężaru całego ciała w tych pierwszych nieporadnych kroczkach.

Nie zrozum źle, stopa dziecka rozwija się samoistnie, jeśli tylko jej nie będziemy przeszkadzali, ale czy zawsze jest to możliwe, aby mogło chodzić na boso? Dlatego wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne jak w przedszkolu, szkole, czy innych miejscach, które wymagają obuwia ochronnego skórzane kapcie dla dzieci z naturalnej skóry spełnią właśnie najważniejszą rolę: pozwolą dziecku eksplorować świat w nieograniczanych stopach.

A teraz najważniejsze:

Istnieje prosty i wygodny sposób na umożliwienie prawidłowego rozwoju stopy dziecka

w sposób całkowicie powtarzalny i dający pewność, że stopa będzie pracowała

i rozwijała się w sprzyjającym środowisku.

Poniżej znajdziesz skórzane kapcie dla dzieci w aktualnie dostępnych rozmiarach i wzorach.

Skórzane kapcie dla dzieci, które znajdzie poniżej:
[unordered_list style=”arrow”]

  • są wykonane są z najwyższej jakości miękkiej i elastycznej skóry jagnięcej, dzięki czemu stópki Twojego dziecka mają odpowiednią ochronę, a jednocześnie nie pocą się;
  • to całkowicie polskie obuwie produkowane pod Jelenią Górą, przez przesympatyczny zespół
  • mają miękkie, zamszowe i antypoślizgowe podeszwy, przez co Twój malec pewnie będzie stąpał po panelach, kafelkach, czy innych śliskich nawierzchniach
  • mają bardziej spłaszczone noski, gdyż palce stópek potrzebują miejsca
  • łatwo je założyć i zdjąć z nóżki, ponieważ posiadają elastyczne zapięcie i pewnie trzymają się stopy
  • są neutralne dla mięśni stopy Twojego dziecka: górna jak i dolna strona paputków ułatwia kontakt z podłożem
  • są lekkie i przez to mają pomijalny ciężar dla stóp Twojego dziecka
  • obuwie tego typu otrzymało prestiżowy “Znak Stowarzyszenia Amerykańskich Lekarzy Pediatrów” dla wyrobu, który wspiera naturalną funkcję stopy
  • paputki zapakowane w eleganckie pudełko, gotowe do wręczenia jako prezent

[/unordered_list]

Zatem usiądź, najlepiej razem ze swoją pociechą i wybierzcie najładniejsze kapcie dla Twojego dziecka.

Rozmiar XS, czyli kapcie do nauki chodzenia.

Stopa dziecka pracuje wtedy i z góry i z dołu. Kapcie skórzane typu Paputki ochroni stopę z obu stron. Zaś każdy kolejny krok będzie coraz pewniejszy, bo chroniony przed uszkodzeniami w czasie chodzenia i raczkowania. Twoje dziecko będzie szybko zdobywało pewność w chodzeniu. Rozmiar XS ma długość wkładki wewnętrznej 11,5 cm. Najczęściej sprawdza się dla dzieci w wieku od O do 6 miesięcy. Stopa dziecka powinna być co najmniej 0,5 cm krótsza.

Rozmiar XS

Rozmiar S, kapcie skórzane do nauki chodzenia dla dzieci w wieku od 6 do 12 miesięcy, które już pierwsze kroki mają za sobą.

To niesamowicie intensywny czas w rozwoju stóp dziecka. Paputki chronią przed urazami, odprowadzają wilgoć z intensywnie poruszającej się stopy i stabilizują je na śliskich nawierzchniach. Rozmiar S ma długość wkładki wewnętrznej 12,5 cm. Optymalne dla stóp o długości od 11 cm do 12 cm.

Rozmiar S

Rozmiar M, to kapcie skórzane dla dzieci w wieku 12 do 18 miesięcy, czyli prawdziwych zdobywców.

Dzieci w tym wieku dają ostry wycisk paputkom i mimo wszystko kapcie to wytrzymują . Paputki chronią przed urazami, odprowadzają wilgoć z intensywnie poruszającej się stopy i stabilizują je na śliskich nawierzchniach. Dodatkowo w tym rozmiarze dostępne są również eleganckie kapcie ze skóry cielęcej – zamszowe trampki dla dzieci. Rozmiar M ma długość wkładki wewnętrznej 13,8 cm. Optymalne dla stóp o długości od 12 cm do 13,2 cm.

Rozmiar M

Rozmiar L, to kapcie skórzane dla przedszkolaków wieku 18  do 24 miesięcy.

Świetnie sprawdzą się w przedszkolu, u babci i dziadka, czy na wizycie towarzyskiej. Paputki chronią przed urazami, odprowadzają wilgoć z intensywnie poruszającej się stopy i stabilizują je na śliskich nawierzchniach. Dodatkowo w tym rozmiarze dostępne są również eleganckie kapcie ze skóry cielęcej – zamszowe trampki dla dzieci. Rozmiar L ma długość wkładki wewnętrznej 15 cm. Optymalne dla stóp o długości od 13,2 cm do 14,3 cm.

Rozmiar L

Rozmiar XL, to kapcie skórzane dla przedszkolaków wieku 2 do 3 lat.

Z Paputkami każda zabawa będzie bezpieczna. Świetnie sprawdzą się w przedszkolu, u babci i dziadka, czy na wizycie towarzyskiej. Paputki chronią przed urazami, odprowadzają wilgoć z intensywnie poruszającej się stopy i stabilizują je na śliskich nawierzchniach. Dodatkowo w tym rozmiarze dostępne są również eleganckie kapcie ze skóry cielęcej – zamszowe trampki dla dzieci. Rozmiar XL ma długość wkładki wewnętrznej 16 cm. Optymalne dla stóp o długości od 14,4 cm do 15,3 cm.

Rozmiar XL

Rozmiar 2XL, to kapcie skórzane dla przedszkolaków starszaków w wieku 4 do 5 lat.

Z Paputkami każda zabawa będzie bezpieczna. Świetnie sprawdzą się w przedszkolu, u babci i dziadka, czy na wizycie towarzyskiej. Paputki chronią przed urazami, odprowadzają wilgoć z intensywnie poruszającej się stopy i stabilizują je na śliskich nawierzchniach. Dodatkowo w tym rozmiarze dostępne są również eleganckie kapcie ze skóry cielęcej – zamszowe trampki dla dzieci. Rozmiar 2XL ma długość wkładki wewnętrznej 16 cm. Optymalne dla stóp o długości od 14,4 cm do 15,3 cm.

Rozmiar 2XL

Rozmiar 3XL, to kapcie skórzane dla przedszkolaków starszaków w wieku 6 do 7 lat.

Z Paputkami wizyta w szkole to wygodna, a zarazem skuteczna ochrona w czasie zabawy, zajęć wychowania fizycznego, czy po prostu do chodzenia po domu. Paputki chronią przed urazami, odprowadzają wilgoć z intensywnie poruszającej się stopy i stabilizują je na śliskich nawierzchniach. Dodatkowo w tym rozmiarze dostępne są również eleganckie kapcie ze skóry cielęcej – zamszowe trampki dla dzieci. Rozmiar 3XL ma długość wkładki wewnętrznej 19 cm. Optymalne dla stóp o długości od 15,4 cm do 18,5 cm.

Rozmiar 3XL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *